Domů > Novinky > Obsah

Úvod odpadních vod léčebných metod v koncentrátor

Oct 10, 2017

Úvod odpadních vod léčebných metod v koncentrátor

Minerální zpracování odpadních vod zahrnuje zpracování nerostů odvodnění, přetečení rybníku hlušiny a moje odvodnění. Odvodnění procesu odvodnění je obvykle přepravovány s hlušiny kejdy do fondu hlušiny, souhrnně označovány jako vod odkališť; tedy beneficiation odpadních vod je také známý jako hlušiny vod.

Složení odvodnění koncentrátor, který se vztahuje k složení, stupně a výběr metody, rudy. Výroba odvodnění může překročit národní průmyslové "tři odpad" emisní standardy projektu jsou: pH, nerozpuštěné látky, kyanid, fluorid, sulfid, čistírny odpadních vod s chemicky vyvíjeným kyslíkem spotřeba a ionty těžkých kovů.

Podle odpadní vody obsažené v odpadních vodách z koncentrátor, lze rozdělit do tří druhů: odpadní vody obsahující pozastavena pevné látky, odpadní vody obsahující kyanid a organických odpadních vod obsahujících organické chemikálie. Však pro koncentrátor, bez ohledu na těžké, magnetické, flotační rostlinných odpadní voda obsahuje velké množství nerozpuštěných látek a jiných znečišťujících látek s způsoby třídění rud různé odrůdy, flotační zařízení odvodňovací obsahující organické minerální zpracování, olova, zinku, wolframu, molybdenu, zlata rostlin obsahující kyanid a jiných látek.

První, vlastnosti minerálních zpracování odpadních vod a jeho rizika

Hlavní škodlivé látky v odpadních vod jsou heavy metalu ionty, minerální flotační s řadou organických a anorganických flotační činidla, včetně vysoce jedovatý kyanid, cyanochrome a tak dále. Odpadní vody obsahuje také řadu nerozpustné částice hrubé a jemné částice rozptýlené nečistoty. Rudy odpadních vod také často obsahuje sodíku, hořčíku, vápníku a jiných síran, chlorid nebo hydroxidu. Odpadních vod kyselina v beneficiation odpadních vod se skládá hlavně z síru obsahující minerály, které se mísí s vodou oxidací vzduchem.

Znečišťující látky v odpadních vod jsou především nerozpustných látek, kyselinám a zásadám, těžkých kovů a arzenu, fluorid, minerální zpracování chemických látek, chemických látek okysličenou a jiných znečišťujících látek, jako je ropa, fenol, amonné, fosfan a tak dále. Těžké kovy jako měď, olova, zinku, chrom, rtuť a arzen iontů a jejich sloučeniny jsou dobře známé. Hlavní nebezpečí dalších znečišťujících látek jsou následující:

(1) pozastavena záležitost: nerozpuštěné látky ve vodě může dojít například blokování rybí žábry, ovlivňující řasy fotosyntézy zasahovat do vody biologických životních podmínek, je-li koncentrace nerozpuštěných látek je příliš vysoká, může také provádět říční sedimentace , s jeho zavlažování bude půda The Pokud se voda používá jako živá voda, suspendované částice je látka, která dává lidem pocit nepříjemné a přenašeči bakterií a virů, což je potenciálně škodlivé pro lidské tělo. I v případě, že sloučeniny těžkých kovů jsou přítomny v nerozpustných látek, vydali do vody za určitých podmínek (pokles pH, iontové síly, změny organické chelát koncentrace odpadních vod, atd.).

(2) xanthate:, xanthate, světle žlutý prášek, dráždivý zápach, snadno rozebrat, čichové ventil 0,005 mg / L. krevety a další Krevety ve vodě, která je kontaminována xanthate. Xanthate je rozpustný ve vodě a nestabilní ve vodě, zejména v kyselém prostředí. Rozkládající látky CS může být znečišťujících síru. Maximální přípustná koncentrace butyl xanthate v podzemní vodě tedy 0,005 mg/L, zatímco koncentrace kyseliny máselné sodného v bývalém Sovětském svazu je 0,001 mg/L.

(3) černá medicína: dihydroxy disulfidovou fosfát jako hlavní součást, včetně nečistot, včetně kyselina mravenčí, kyselina fosforečná, síra kresol a sirovodíku. Zobrazeno tmavě hnědé olejovitá kapalina, slabě rozpustný ve vodě, s zápach sirovodíku. To je také zdrojem znečišťujících fenol, fosforu a jiných znečištění.

(4) olej z borovice: to je 2 # flotace olej, čistírny odpadních vod hlavní složkou terpene alkohol. Žlutohnědá olejovitá průhledná kapalina, nerozpustný ve vodě, je zdravotně nezávadnou minerální technologická činidla, ale s příchutí pryskyřice, která může způsobit změny ve vnímání stříkající vodě. Olej z borovice je pěnidla, je snadné vyrábět nepříjemné pěna.

(5) kyanid: vysoce toxických látek, jeho do lidského těla, za působení žaludeční kyseliny byl hydrolyzován na kyselinu kyanovodíkovou a byl ponořen do žaludku a pak do krve. Kyanidu v krvi mohou vázat ionty železa cytochromoxidázy produkovat vysoké železa buňky chromase acidase, čímž ztrácí schopnost přenášet kyslík, což tkáňové hypoxie způsobí otravu. Však lze odstranit kyanid Buddhova ve vodě, takže pokud tuto vlastnost lze použít k rozšíření doby zdržení odpadních vod beneficiation v nádrži hlušiny, lze dosáhnout standardu výtok.

(6) sulfid: Za normálních okolností, S, HS ve vodě ovlivní zdraví vody, v kyselém prostředí pro generování sirovodíku. Když obsah sulfanu vody o více než 0,5 mg/L, ryby mají toxické účinky a může být pach své emise; Odpadních vod atmosférické sirovodík čichové ventil l0mg / m. Kromě toho nízké koncentrace CS, prchavý ve vodě, přes dýchací a kožní do lidského těla, dlouhodobá expozice může způsobit, otravy, což vede k neurologickým onemocněním Charcote (oxid uhličitý) sirouhlíku hysterie.

Za druhé obecné principy odpadních vod rostlin koncentrátor:

(1) by měly plně využít propadu o objasnění a přirozené čištění.

(2) je-li přirozené srážky nesplňuje ani požadavky na emise, by měla sloužit k přidání Vločkovač, chemické nebo jiné metody.

(3) Pokud chcete použít chemické léčby, je vhodné použít farmaceutické agenta. Není-li nést podle stavu znečištění užívání několika léků, čistírny odpadních vod, ale typ farmaceutické by nemělo být příliš mnoho.

(4) používání chemických látek by měly být non toxické, nízká toxicita, vysoká účinnost nebo světelné znečištění, nízké ceny a snadno získat farmaceutického průmyslu. Vápno je agent koncentrátor nejčastěji používané pro čistírny odpadních vod.

(5) by měly být analyzovány a studoval složení odpadních vod, použití odlišné povahy, takže odpadních zacházení s odpady, komplexní řízení.