Domů > Novinky > Obsah

Použití aktivního uhlí Adsorbent v průmyslových odpadních vod

Aug 15, 2017

Použití aktivního uhlí sorbentu v průmyslových odpadních vod

Aktivní uhlí je porézní Uhlíkatý materiál s dobře vyvinutým mikropóru strukturou a obrovské konkrétní plochu. Je složena z řady založené na uhlíku látek s absorpční kapacitou, který může absorbovat mnoho chemických látek na jejich povrchu. Tak jak ji úspěšně aplikovat v průmyslových odpadních vod?

1. obecné povahy

Výskyt aktivního uhlí je tmavě černá, s dobrou adsorpční vlastnosti, stabilní chemické vlastnosti, dokáže odolat silné kyseliny a zásady, ponoření do vody, vysokou teplotu, hustotu než voda, je porézní hydrofobní absorbent.

2. akce mechanismus

Při výrobě aktivního uhlí těkavých organických látek je odstraněna a dutin vznikají mezi mříže a póry z mnoha různých tvarů a velikostí. Pórů částic aktivního uhlí je obvykle $number objemu celkové obilí. Tyto tvary pórů jsou rozmanité, distribuce clony je velice široký a celková plocha povrchu jemných pórů zdi je obvykle až na 500 ~ 1700 čtverečních metrů/g. To je důvod, proč adsorpční schopnosti aktivního uhlí je silná, hlavním důvodem pro velké adsorpční schopnosti. Odpadních vod v procesu adsorpce, to je mikropóru struktura, která určuje schopnost adsorpce. Téměř celá plocha je z mikropórů. Hrubé a přechodové otvory respektive hrát roli hrubé a jemné adsorpce kanály a jejich existence a distribuce vliv adsorpce a desorpce kurz, do jisté míry. Kromě toho adsorpční vlastnosti aktivního uhlí jsou také ovlivněny chemické vlastnosti povrchu aktivního uhlí.

3. použití aktivního uhlí

Aktivní uhlí adsorpce proces je první volbou k odstranění organických látek ve vodě. Velké plochy, barvu, vůni, chuť a jiné organické sloučeniny mají dobré úběru. Čistírny odpadních vod práškové aktivní uhlí je obzvláště účinná z vody odstranit nízkomolekulární sekrece buňky řas.

Aplikace 3.1 aktivního uhlí při úpravě pitné vody

Rychlý biofiltr s granulovaného aktivního uhlí jako filtrační materiál se obvykle používá jako druhou fázi filtrace a kusovníku ve vodě je odebrána podle činností bakterie rostoucí na povrchu granulovaného aktivního uhlí. Využívání biofiltr na odstranění vody v kusovníku má následující výhody:

(1) snížit bakterie v systému zásobování vodou růst živiny potřebné pro efektivní řízení rozmnožování bakterií;

(2) snížit množství organických látek v reakci s dezinfekčním prostředkem a snížit množství dezinfekčních prostředků potřebných pro úpravu pitné vody a stabilizovat obsah zbytkový dezinfekční prostředek v továrně vody;

(3) tím, že odstraní některé vedlejší produkty dezinfekce organické meziprodukty, odpadních vod závodu vody dezinfekce vedlejších obsahu vody;

(4) přeměnu organických látek anorganických konečných produktů;

(5) stárnutí zbytku biofilmu je více snadno být zacházeno než chemické srážení kalu, (6) náklady na biologické léčby je nižší než u metody aktivního uhlí adsorpce.

Dezodorační účinek 3,2 aktivního uhlí v procesu čistírny odpadních vod

Aktivní uhlí adsorpce sloupec může odstranit mnoho zapáchající látky. jako například acetaldehydu, indol a dalších zápachu komponenty jsou odstraněny fyzikální adsorpce, $literal a merkaptan jsou na povrchu aktivního uhlí oxidační reakce na další adsorpce a odstranění.

Dekolorizace schopnost 3,3 aktivního uhlí v barvení čistírny odpadních vod

Použití aktivního uhlí adsorpce proces komplexní barvivo produkce odpadních vod, má dobrý účinek, po vysrážení koagulačních, cod úběr kolem 83 %, odbarvování ve výši 99,3 %, pro následné adsorpce vytvořit dobrý stav. Adsorpční vlastnosti aktivního uhlí lze obnovit pomocí alkalické eluce a oxidační činidla Fenton. Po regenerované aktivní uhlí adsorpce odpadních vod CODCR odstranění sazbu lze stále dosáhnout více než 77 %, odbarvování může dosáhnout více než 97 %.