Domů > Novinky > Obsah

Tři hlavní metody čištění odpadních vod

Jun 12, 2017

Tři hlavní metody čištění odpadních vod

Fyzické

Metodu úpravy odpadních vod, která je odděleny fyzickou akci a recyklovány v odpadní vodě, která obsahuje spánku znečišťujících látek (včetně olejového filmu a ropných kuliček), lze rozdělit na gravitační separaci metodě, odstředivé separace a metody zachycení síto filtru. Metodu léčby založené na principu výměny tepla také patří do metody fyzikální léčby.

Chemická látka

Chemickou reakcí a přenos hmoty a odstranění rozpuštěného, koloidní stav znečišťujících látek v odpadních vod nebo jej převést na neškodné látky v metodě zpracování odpadních vod. V chemické léčby, léčby jednotka založena na chemické reakci přidání léku je: koagulace, neutralizace a redox a léčba jednotka na základě hromadného převodu je: extrakce, stripping, foukání, adsorpce, iontové výměny, výbojka a Reverzní osmóza. Posledně dva zpracovatelské jednotky se nazývají membránové separační technologie. Procesní jednotku pomocí hromadného přenosu má chemický a související fyzické funkce, takže lze oddělit od chemického ošetření a stát se jiný druh léčby metodu nazvanou fyzikálně-chemické metody.

Biologická

Metabolických působením mikroorganismů organických znečišťujících látek v odpadních vodách, roztok, koloidní a mikro odpružení, jsou transformovány na metodu léčby stabilní a neškodné odpadních vod. Podle různých mikroorganismů, metodu biologické léčby lze rozdělit na dva typy: aerobní biologické léčby a anaerobní biologické léčby. Biologické čištění odpadních vod je široce používán v aerobní biologické léčby metodou, metodou tradiční aerobní biologické léčby je rozdělen do aktivovaného kalu a biofilmu metoda dvou kategorií. Metoda aktivovaného kalu, sama o sobě je procesorová jednotka, má řadu provozních metod. Zacházení s vybavením, které biofilmu metoda má biologický filtr, biologické gramofonu, biologické oxidace kontaktů nádrž a biologické fluidní lože. Biologické oxidace rybník se také nazývá metoda přirozené biologické léčby. Anaerobní Biologická léčba metody, známé také jako biologické snížení léčby, slouží především k léčbě vysokou koncentrací organických odpadních vod a kalů. Zařízení pro zpracování použité je především trávicí bazén.

Proces biologické oxidace kontaktů se používá k léčbě odpadní vody, to znamená, bio kontakt oxidační technologie slouží k vyplnění náplň v nádrži biologických reakcí, a všechny výplně byly obsazeny okysličené odpadní vodou a protékají Filler určitou rychlostí. Plné biofilmu, kanalizace a biofilmu rozsáhlý kontakt v biofilmu na roli mikrobiálního metabolismu, odpadních organických znečišťujících látek jsou odebrány, čištění odpadních vod. Konečně čištění odpadních vod vypouštěných do systém léčby biologické oxidace kontaktů a domácí ČOV smíšené po léčbě, chlóru dezinfekci standardní výtok. Biologické oxidace kontaktní metoda je biofilm proces mezi aktivovaného kalu a biofiltr, který se vyznačuje nastavení výplně v bazénu, provzdušňovací spodní části rybníka je vyplněna s kyslíkem a odpadní vody v bazénu je v proudící stavu zajistit úplný kontakt odpadních vod s výplní v odpadní vody, aby se zabránilo vady kontaktu mezi odpadní a výplň v nádrži biologické oxidace kontaktů.